Lymfodrenáž BTL Medical Lymphastim 12 Topline

světová špička mezi lymfodrenážními přístroji⦁ 22 překrývajících se komor ⦁ plynulé nastavení tlaku 20 – 160 mmHg

Lymfodrenáž Lymphastim 12 Topline

je medicínský výrobek celosvětově uznávané firmy BTL®. Velmi často se používá ve fakultních nemocnicích k léčbě nejrůznějších onemocnění.
Přístroj má celkem cca 60 progranů- Medical/Beauty/Wellness/Aesthetic, které si můžete vybrat a libovolně je střídat.
Velkou předností je, že před výkonem není nutná manuální lymfodrenáž, jak je někdy uváděno u starých typů lymfatických kalhot.
Tento nový typ lymfodrenáže je naprogramován tak, že se kalhoty napouští postupně do všech 22 komor a tím zajistí plynulý odtok lymfy.
Samotná terapie je velmi příjemná. Lymphastim pomáhá při odstranění celulitidy, otoků a syndromu těžkých nohou. Je velmi účinný při hubnoucích programech, kdy pomáká k zeštíhlení postavy. Celkově regenereruje a zároveň velmi účinně detoxikuje.

Souhrn účinků lymfodrenáže:
⦁ Odstraňování celulitidy
⦁ Tvarování těla
⦁ Redukce objemu
⦁ Zlepšení elastičnosti pokožky
⦁ Prevence křečových žil
⦁ Regenerace pokožky
⦁ Odstranění lipémie
⦁ Tělesná regenerace
⦁ Péče po liposukci
Kontraindikace:
⦁ Zhoubné nádorové bujení
⦁ Bakteriální infekce
⦁ Zánět podkoží (erysipel)
⦁ Akutní žilní onemocnění
⦁ Nejasné bolesti břicha
⦁ Onemocnění jater a ledvin
⦁ Porucha srdeční činnosti
⦁ Zelený zákal
⦁ Těhotenství

V naší ordinaci Lymfodrenáž kombinujeme se zábaly, které umocňují účinnost terapie.
Zábal se aplikuje se na problematické partie a působí v průběhu lymfomasáže, po skončení terapie se ještě do pokožky vmasíruje tělové mléko, které podpoří funkci zábalu
Je možné si vybrat z následujících druhů zábalů a tělového mléka po drenáži (jednotlivé zábaly je možné si dokoupit i na domácí každodenní péči, čímž znásobíte účinnost celé terapie) :

Lymfatický zábal – stimuluje lymfatický systém, pomáhá vyplavovat z organizmu nežádoucí látky, je účinný při detoxikaci, je vhodný na otoky, těžké nohy

Anticelulitidní – tlumí projevy celulitidy, způsobuje místní prohřátí a prokrvení tkáně a tím zvyšuje látkovou výměnu a urychluje odbourávání tuků. Aktivní látky zvyšují elasticitu pokožky

Skořicový –tlumí projevy celulitidy, strie, způsobuje lokální prohřátí pokožky, rozšíření cév a tím podporuje odbourávání tuků v kůži, použití je vhodné zejména v místech výskytu příznaků celulitidy

Kaštanový – prevence křečových žil. Jírovec maďal je poměrně mladou léčivkou. Na našem území se objevila až koncem 17. století. Účinnými složkami kaštanu jsou aescin, aesculin, flavonoidní glykosidy a třísla. Aescin má zesilující účinek na žilní stěny a zvyšuje jejich pružnost, pomáhá snižovat otoky

Doporučení před lymfodrenáží:
Pře terapií je doporučeno zvýšit příjem tekutin v průběhu kůry alespoň na 2 litry denně. Hodinu před lymfodrenáží nejíst, těsně před aplikací vyprázdnit močový měchýř a v průběhu celého cyklu zvýšit pohybovou aktivitu. S sebou na proceduru si nemusíte brát žádné speciální oblečení, před aplikací si obléknete jednorázové lymfokalhoty, které tvoří hygienckou barieru.
Jak lymfodrenáž probíhá:
Lymfodrenáž se provádí vleže na lehátku, alespoň hodinu po jídle. Procedura trvá cca hodinu. Před ní se aplikuje vámi vybraný gelový zábal, samotná lymfodrenáž trvá 45 minut, po ní se ještě vmasíruje vámi vybrané tělové mléko. Po drenáži se ledvinami vyloučí větší objem tekutin, kdy moč může mít neobvyklý pach a barvu. To je způsobeno vyplavením škodlivých látek a detoxikací organismu. Po proceduře je tedy vhodné hodně pít.
Výsledek po lymfodrenáži je okamžitý! Již po první proceduře je dosahováno měřitelných výsledků. V nohou nastupuje pocit lehkosti, zmenšuje se objem stehen, boků i pasu. K ošetření celulitidy je optimální alespoň 10 aplikací nejlépe 2x týdně. Břišní manžeta přispívá ke snížení objemu pasu i u tzv. pivního břicha. Masáž břicha také podporuje zažívání a pohyblivost střev. Přirozeným způsobem se tak aktivuje trávení a odchod stolice. V tomto ohledu se výsledek dostavuje již po první aplikaci. Stejně jako masáž ostatních částí těla je pociťována jako příjemná a uvolňující.
Jak lymfodrenáž pracuje:
Lymfatická masáž (lymfodrenáž) aktivuje tok lymfy v lymfatickém systému, který je významnou součástí imunitního systému. Lymfatický systém odpovídá za sběr a odplavování odpadních látek z tělesných tkání. Za normálních okolností protéká lymfatickým systémem denně zhruba 4 litry tekutin obsahující vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, bakterie a látky vzniklé jako odpad metabolických procesů.
Přístroj Lymphastim 12 Topline funguje na principu intermitentní přístrojové komprese (presoterapie). Pracuje s postupující tlakovou vlnou umožňující kompresní lymfodrenáž. Masáž končetin se odehrává na základě komprese vzduchem nafukovaných návleků, do kterých je vzduch vháněn hadicovým systémem. Nafukováním jednotlivých komor speciálních návleků se ve stanovených intervalech vytváří zvolna postupující tlak, který účinně nahradí nefungující svalovou pumpu. Vznikají jemné, rytmické tlakové vlny. Přístrojová presoterapie je pacienty velmi pozitivně vnímána jako velmi příjemný a účinný druh léčby otoků. V končetinách vytváří pocit lehkosti a zmenšuje jejich objem.
Fyziologické účinky lymfodrenáže:
Lymfatický systém tvoří cévy, které se nepřímo účastní krevního oběhu. Z krevního oběhu z tenkostěnných krevních kapilár, které tvoří přechod mezi tepnami a žilami, prosakují do tkání některé bílkoviny. Zabránit hromadění těchto bílkovin v tkáních má za úkol mízní (lymfatický) systém, který tyto bílkoviny, látky jímž se také říká lymfa nebo míza,sbírá a odvádí zpět do žil.
Lymfatický systém se skládá z lymfatických kapilár, kolektorů a kmenů. Jeho součástí jsou i uzliny, které plní funkci filtrů a tvoří přechod mezi povrchovým a hloubkovým lymfatickým systémem. Pokud dojde k poškození lymfatických cév úrazem, operací, infekcí apod. nemá lymfa kudy proudit a hromadí se v podkoží za vzniku otoku – lymfedému. Lymfatické drenáže využívají anatomických a fyziologických poznatků o průběhu cév, umístění uzlin, spojkách a o rychlosti nasávání tekutin lymfatickou cévou. Stimulují činnost mízovodů, obnovují průchodnost lymfy v kritických místech, zrychlují odvádění škodlivin z organismu.
Účinky lymfodrenáže podrobněji :
Léčebné:
⦁ Cévní a chronická žilní nedostatečnost
⦁ Prevence a léčba vzniku křečových žil a zánětu žil
⦁ Vrozená poškození mízního systému
⦁ Revmatické otoky
⦁ Léčba bércových vředů
⦁ Předoperační a pooperační prevence

Kosmetické:
⦁ Zlepšení vzhledu pokožky celého těla
⦁ Zpevnění podkoží, redukce objemu těla
⦁ Potlačení a odstranění celulitidy a tukových polštářků
Ostatní:
⦁ Urychluje vylučování odpadních látek z těla
⦁ Odstraňuje pocity těžkých nohou
⦁ Zbavuje otoků
⦁ Urychluje prokrvení a metabolismus
⦁ Vhodné pro rehabilitaci sportovců a osob s vysokým zatížením nohou